KLİNİK SPOR PSİKOLOĞU

Berceste Şeber

Lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamlayan Berceste ŞEBER, 2015 senesinde Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Psikoloji lisans eğitiminin hemen ardından Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans Programı’nı başarıyla tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanı ile çalışmalarını sürdürmeye başlamıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimi sırasında pek çok hastanede, klinikte ve anaokulunda aktif olarak görev aldığı esnada Bilgi Üniversitesi’ndeki AASP (Association of Applied Sport Psychology) süpervizyonlu Uygulamalı Spor Psikolojisi sertifika programını tamamlamıştır.

2017 senesinde, yüksek lisansını tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde Spor Psikolojisi alanında çalışmak üzere Spor Yönetim Bilimleri (Spor Psikolojisi) Doktora Programı’na kabul edilmiştir. Güncel olarak doktora eğitimine ve aynı zamanda Barça Innovation Hub’da Spor Psikolojisi üzerine aldığı eğitime devam etmektedir

Gs Spor Okulları, Ted Spor Kulübü, Gd Tenis Akademi spor psikoloğu olarak çalıştığı kulüpler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra Türkiye Tenis Federasyonu’nun düzenlediği Fed Cup Değerlendirme Kampı'nda görev almıştır. Aynı zamanda, Elpis Psikolojik Danışmanlık ile birlikte Tüpraş’a iş yerinde psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir.

Eski milli tenisçi olan ve Hürriyet Seyahat ile Red Bull’a gezi ve spor içerikleri üreten Berceste Şeber şu anda Spor Psikoloğu ve Uzman Klinik Psikolog olarak hem farklı kurumlarla iş birliği içerisinde hem de bireysel olarak çalışmalarını sürdürmektedir.